Happy Valley’in ilk uluslararası lisans formatı Türkiye'de

BBC Stüdyoları ve Pastel Film, Sally Wainwright'ın BAFTA ödüllü draması Happy Valley'i Türk seyircisi için uyarladı. Bu anlaşmayla eleştirmenlerce beğenilen drama, ilk kez uluslararası izleyici kitlesi için yeniden yapılacak.

Türk televizyonlarında “Son Nefesime Kadar olarak ekranlara gelecek olan dizide, kızının ölümünden sorumlu olduğunu düşündüğü adam hapisten çıkınca tüm dünyası alt üst olan, küçük bir kasabada komiser olarak görev yapan bir kadının hikayesi anlatılıyor.

Komiser olarak görev yapan kadını ünlü oyuncu Nurgül Yeşilçay canlandırırken, Yeşilçay’a Emre Kınay ve Ertan Saban başrolde eşlik ediyor. Dizide Begüm Birgören, Rojda Demirer gibi başarılı isimlerin yanı sıra genç yıldızlar İpek Filiz Yazıcı, Emre Bey ve Baran Bölükbaşı da rol alıyor.

Birçok başarılı formatın daha önce de yerel uyarlama çalışmalarını yapan Hatice Meryem'in uyarladığı “Son Nefesime Kadar” dizisinin yapımcılığını Yaşar İrvül ve Efe İrvül üstlenirken, yönetmen koltuğuna Deniz Çelebi Dikilitaş oturuyor. “Son Nefesime Kadar” çok yakında FOX ekranlarında seyirciyle buluşacak.

İlk olarak İngiltere’de BBC One kanalında yayınlanan Happy Valley ilk iki sezonunda 9,3 milyon izleyici sayısını yakalayarak kritik bir reyting başarısı elde etti.

“NURGÜL YEŞİLÇAY’IN ROLÜNÜN HAKKINI FAZLASIYLA VERECEĞİNE EMİNİM”

BBC Stüdyoları Küresel Format Satışlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı André Renaud, “Türk izleyicilerden, halihazırda piyasada olan senaryolarımıza öncülük eden zorlu kadın karakterler büyük bir ilgi gördü. Catherine Cawood karakterinin sahip olduğu derinlik ve boyut çok çok fazla ve Nurgül Yeşilçay'ın rolünün hakkını fazlasıyla vereceğinden eminim” dedi. 

“TÜRK İZLEYİCİSİNDE DERİN YANKI UYANDIRACAK”

Pastel Film CEO’su Efe İrvül, “Happy Valley'i ilk izlediğimizde hikayesinden ve güçlü karakterlerinden çok etkilendik. Konseptin ne kadar evrensel olduğunu ve Türk izleyicilerinde ne kadar derin yankı uyandırabileceğini fark ettik. Bu muhteşem hikâyeyi eve getirmek için hemen harekete geçtik. Yetenekli bir kadromuz ve çalışkan bir ekibimiz var. Son Nefesime Kadar'ın Türkiye'de çok başarılı olacağına inanıyoruz.”