İnsanlık Suçu

İnsanlık Suçu Afiş

Hikaye Ve Künye

Adana’nın yoksul mahallelerinden birinde yaşayan Cemal, garsonluk yaparak tüm ailesine bakmaya çalışmaktadır. Hep bir çıkış yolu arayan Cemal’in çaresizliği ağır hasta babasının ölümüyle daha da büyümüştür. Bu acı olayın hayatını kökünden değiştireceğinin ise henüz farkında değildir. Babası son nefesini vermeden önce Cemal’e İstanbul’da zengin bir amcası olduğunu söylemiştir. Varlıklı bir akrabası olduğunu öğrenmek sefalet içinde büyüyen Cemal’i derinden sarsar.

Ülkenin sayılı iş adamlarından olan amcası Sami Gökdemir’in ortaya çıkıp, yeğenine sahip oldukları zenginlikten pay vaat etmesiyle Cemal’in aklı iyice karışır. Annesi Hülya, yılların verdiği husumet ve geçmişin kapanmayan yaraları nedeniyle oğlunu Sami’den ve çevresinden uzak tutmak ister. Ancak Cemal’in yaşamı çoktan geri dönülmez bir yola girmiştir. Annesinin tüm engel olma çabalarına rağmen kaderinden kaçamayan Cemal, amcasının teklifini kabul etmeye mecbur kalacaktır. İstanbul’da yepyeni bir dünyaya adım atan Cemal, Gökdemir ailesine kendini kabul ettirmeye çabalarken kuzeniyle nişanlı olan Suna’ya âşık olmaktan da kendini alıkoyamayacak ve kendini bambaşka hayallere kaptıracaktır. Ne var ki peşini bırakmayan günahları onun umutlarını kısa sürede paramparça etmeye yetecektir. Cemal’in önünde artık sonu belirsiz, çetin bir yolculuk başlamıştır.


Oyuncular

KAAN YILDIRIM, GİZEM KARACA, AHMET MÜMTAZ TAYLAN, MELİKE İPEK YALOVA, SERKAY TÜTÜNCÜ, DENİZ UĞUR, LAÇİN CEYLAN, CANSU DAĞDELEN, FUNDA İLHAN, AYŞE AKIN, OĞUZ ÖZTEKİN, MÜŞERREF GÖKSEVER, DURSUN POYRAZ SAYGILI, SEMA ÇEYREKBAŞI, GÖKHAN METE, CEM ZEYNEL KILIÇ

Yapım

Pastel Film

Yapımcı

Efe İrvül

Yönetmen

BARIŞ YÖŞ

Senaryo

CAN SİNAN, T. ALPER ÇAĞLAYAN